Stanojević: Trebalo je da rešimo ranije, Neca nas je spasao; Gaćinović: Već treći penal promašujemo

Stanojeviću nije baš bilo prijatno kada sudija pokazao na penal

• 7

Trener Partizana Aleksandar Stanojević čestitao je svom rezervnom golmanu Nemanji Stevanoviću na odličnoj partiji u Subotici, jer je Stevanović odbranjenim penalom u nadoknadi spasao pobedu crno-belih nad Spartakom.

Crno-beli su kao gosti slavili sa 2:1, golovima Takume Asana iz 34. i Aleksandra Šćekića iz 60. minuta, dok je Lazar Tufegdžić dao jedini gol za Spartak.

Stanojević će imati štošta da priča sa svojim špicem Filipom Holenderom kome je golman Spartaka Filip Dujmović odbranio dva čista zicera.

Na to je mislio trener Partizana kada kaže da je Partizan morao da reši meč ranije, jer je Spartak posle faula Lutovca nad Šimurom, Spartak mogao do remija sa penala u nadoknadi.

- Trebalo je da rešimo (meč) ranije. Mislim da je bila dobra utakmica kao što smo i rekli, najavili. Mnogo situacija, mnogo šansi, mi smo morali da rešimo neke neverovatne da rešimo, ali dobro, na kraju nas je Neca (Nemanja Stevanović) spasao... Neca je bio izuzetan. Stojke je to što jeste, Popović je isto odličan, imamo tri dobra golmana i ne brinemo za budućnost - rekao je Stanojević za Arenu sport.

Njegov kolega sa klupe Spartaka, Vladimir Gaćinović kaže da je subotički tim igrao onako kako obično igra i da zato privlači pažnju javnosti u Srbiji.

- Mislim da smo u prvom poluvremenu imali dobre šanse, nešto smo mogli da iskoristimo. Već treći penal promašujemo, ne mogu reći da smo tragičari ovih 14 kola, ali... Da li smo zaslužili bod ili ne, teško je reći. Nadam se da su gledaoci uživali - rekao je Gaćinović za Arenu posle meča.

Sva dešavanja i golove sa tog meča možete da pogledate u posebnoj vesti i Telegrafovom blogu na ovom linku.