• 0

Vratio se Dini, proradila mašina: Ivićev Votford pregazio Preston uz četiri komada

Ekipa sa "Vikaridža" na dobrom putu posle dva remija

• 0

Votford, srpskog trenera Vladimira Ivića, pregazio je Preston sa 4:1 na svom "Vikaridž Roudu" u 14. kolu Čempionšipa i nastavio da se kreće ka vrhu tabele, samim tim i povratku u elitni rang engleskog fudbala.

Posle dužeg vremena srpski stručnjak je uvrstio legendarnog kapitena Troja Dinija među startere (oporavio se od povrede), a iskusni napadač mu se odužio pogotkom sa bele tačke.

Votford je rano poveo preko Domingoša Kine u 9. minutu. Iako je Dini povisio na 2:0 iz penala u 52, Preston se brzo vratio u igru preko Barhujzena koji je pogodio u 55. minutu.

Ipak, odgovor Ivićevog tima bio je elegantan i ubojit, pa su Čaloba u 58. i Žoao Pedro u 78. otklonili svaku dilemu oko konačnog ishoda ovog meča.

Posle 14 utakmica, Votford je treći na tabeli sa sva boda manje u odnosu na lidera Norič, koji je na svom trerenu kiksnuo protiv Koventrija (1:1).

U sledećem kolu ekipa Vladimira Ivića gostuje u Notingemu protiv Foresta 2. decembra.