Lacio sam sebi pucao u kolena, Verona odnela tri boda iz Rima

Ekipa iz "Grada ljubavi" je stvarno hit Serije A

• 1
Simone Inzaghi, Simeone Inzagi Foto: Tanjug/AP

Uspela je Verona da napravi još jedno iznenađenje i da kao gost u 11. kolu Serije A savlada Lacio na Olimpiku sa 2:1.

Gostujuća ekipa je povela u prvom poluvremenu u poslednjim sekundama, kada je defanzivac Lacija Lazari autogolom doneo prednost rivalu.

U drugom poluvremenu Lacio je zaigrao nešto angažovanije, dok je i Verona bila opasna iz kontri. Ekvadorac Kaisedo je sjajnim pogotkom iz okreta doneo izjednačenje posle desetak minuta igre.

Lacio nije nastavio sa napadima, Inzagi je izvršio određene izmene koje nisu donele dobrih stvari, i posle velike greške iskusnog Radua, Verona dolazi do pobed golom Adrijana Tamazea.

Do kraja meča Lacio je imao nekoliko prilika, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Srpski reprezentativac Darko Lazović ušao je u igru u redovima Verone u 87. minutu, dok je na drugoj strani Sergej Milinković Savić odigrao svih 90 za Lacio.