Velika pobeda Mačve u derbiju začelja, Radnički u 91. slavio protiv Bačke

Gosti dobili tri od četiri duela od 14 časova

• 0
miloš gordić Foto: MN Press

Promena trenera i odlazak Dragana Aničića urodila je plodom u redovima Mačve koja je (ne)očekivano odnela tri boda uz Užica, u derbiju začelja Superlige Srbije - 1:0 (0:0)!

Gol odluke kojim je srušen Zlatibor postigao je rezervista Stefan Mihajlović u 58. minutu, i to uz pomoć stative, što je Šapčanima bilo dovoljno za veliki trijumf u kom vredi istaći i golmana Miloša Godrića koji je sa nekoliko dobrih intervencija sačuvao Mačvinu mrežu.

Mačva je na ovaj način pobegla sa začelja i tamo ostavila Bačku koja je u 91. minutu poklekla na domaćem terenu protiv Radničkog iz Niša - 1:2!

Poveli su gosti već u 4. minutu preko Đuranovića, da bi Ratković u 63. poravnao rezultat. Mogla je Bačka i do prednost, ali im se isprečial stativa, a onda su kažnjeni u nadoknadi vremena preko iskusnog Nemanje Kojića.

Rad je, takođe kao davljenik, izgubio u poslednjem kolu jesenjeg dela šampionata! Bolji na Banjici bio je subotički Spartak koji je do tri boda došao golom Stefana Miloševića u 35. minutu iz penala.

Mogao je domaćin možda i do boda u ovom meču, imali su šansu preko Martina NOvakovića čiji udarac je neko iz odbrane Spartaka izbacio sa gol linije.