≫

Hofenhajmov šamar učesniku Lige šampiona, Šalke je u drugoj ligi, samo mu to još niko nije rekao

Kramarić i Sesenjon kreirali preokret Zvezdinog rivala iz grupe protiv učesnika osmine finala elitnog evropskog takmičenja

• 3
sesenjon Foto: Tanjug/Ap

Pokazao je Hofenhajm kroz takmičenje u Ligi Evrope da se radi o izuzetnoj ekipi, potvrdili su to serijom nepobedivosti u grupi u kojoj je bila i Zvezda, a pokazatelj velikog potencijala koji ima ovaj tim je i današnja pobeda nad Borusijom Menhengladbah, i to u gostima - 2:1!

Hofenhajm je do trijumfa stigao posle preokreta pošto je Štindl doveo "Koltove" do prednosti u 34. minutu, iz penala.

Zanimljivo, to je bio jedini gol domaćina na pet utakmica 13. kola odigranih ovog popodneva!

Hofenhajm je uzvratio u nastavku meča preko svojih udarnih aduta, najboljeg strelca Kramarića i Sesenjona, došao do preokreta protiv jednog od četiri nemaččka tima koji se plasirao među 16 najboljih u Ligi šampiona.

U isto vreme, kroz pravu agoniju prolazi Šalke koji je, uprkos dolasku Huba Stivensa, upisao još jedan, deveti poraz ove sezone u 13 utakmica.

Podsećamo, "Kraljevsko plavi" iz Gelzenkirhena nemaju nijednu pobedu ove sezone i pitanje je samo kola kada će i matematički ispasti u "Cvajtu".

Šalke je u subotu popodne na svom terenu poražen od Arminije 1:0 pogotkom Klosa.