≫

Barsa po trnju i bez Mesija prošla u finale Superkupa Španije, Sosijedad pao tek nakon penala

• 0
FK Barselona - FK Granada Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Barselone plasirali su se u finale Superkupa Španije. Katalonci su bez Lionel Mesija i tek nakon penala uspeli da izbace Real Sosijedad. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1, a nakon revije promašaja sa bele tačke, rezultat posle penala je bio 3:2 za Barsu.

Jasno je da Barsa nije Barsa bez Mesija u ekipi, ali je uspela nekako da održava balans protiv domaćina koji je konstantno pretio. Ipak, Katalonci šest minuta pre kraja prvog poluvremena dolaze do vođstva preko De Jonga.

Videlo se da Sosijedad nije spreman da položi tek tako oružje pret izabranicima Kumana, ali imali su sreće u 51. minutu kada je lopta pogodila u ruku upravo De Jonga u šesnaestercu, te je sudija Munueara dodelio kazneni udarac.

Odgovornost je preuzeo Ojarzabal i po navici bio precizan tako što je loptu poslao u desnu, a golmana u levu stranu.

Sve je ostalo tako do 90, a onda i posle 120 minuta, tako da se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Tu već Sosijedad nije imao nikakve šanse jer su prva tri izvođača, Džon, Ojarzabal koji je bio precizan kod prvog pokušaja i Vilijam Hose promašili. Sa druge strane De Jong je samo bio neprecizan u tom periodu.

Do kraja, svi su pogodili osim Grizmana, ali je Barsa imala zalihu tako da nije bilo nedaumica ko ide dalje u finale.

Za trofej Superkupa, Barselona će igrati protiv pobednika meča Real Madrid - Atletik Bilbao koji se igra u četvrtak.