≫

Srpski golman dao gol Atletiko Madridu, ali je Suarez okrenuo Eibar i doneo trijumf lideru Primere

Marko Dmitrović postigao prvi gol u karijeri, ali je on bio nedovoljan

• 33

Reprezentativni golman Srbije Marko Dmitrović postigao je prvenac u španskoj Primeri, verovatno i u kompletnoj karijeri!

Da, dobro ste pročitali, golman Eibara doneo je prednost svom timu na meču protiv Atletika iz Madrida u 12. minutu, a nakon što je uspešno relizovao najstrožu kaznu.

Dmitrović, koji je nedavno potpisao predugovor sa Seviljom i obavezao se na prelazak u Andaluziju narednog leta kao slobodan igrač, odlučio je da preuzme odgovornost posle prekršaja nad saigračem i rutinski je matirao jednog od najboljih golmana sveta Jana Oblaka poslavši ga na drugu stranu.

Međutim, nije Eibar imao snage u okršaju sa liderom španskog prvenstva i ubedljivo najboljom odbranom Primere (večeras su primili tek sedmi gol). Urugvajac Luis Suarez pokazao je još jednom zašto je i dalje uprkos godinama jedan od najboljih golgetera sveta pošto je bukvalno sam preokrenuo rezultat.

Najpre je u finišu prvog poluvremena iskoristio kiks defanzivca Eibara i iskosa sa desne strane matirao nemoćnog Dmitrovića. Pravo majstorstvo Suarez je demonstrirao u 88. minutu kada je u kontri bukvalno naterao fudbalera domaćeg tima da ga šutne i napravi penal, koji je uspešno realizovao.

Prodao je Suarez "panjenku" Dmitroviću prilikom izvođenja nasjtrože kazne i doneo 14. trijumf Atletiku u sezoni za "plus sedam" u odnosu na drugoplasiranui Real Madrid (uz meč manje).

U meču koji je odigran malo ranije pre ovog Valensija i Osasuna su podelili bodove na Mestalji - 1:1. Gosti su poveli u prvom poluvremenu preko Džonatana Kaljerija u 42. minutu, ali je izjednačenje domaćinu doneo štoper Osasune Garsija koji je dao autogol u 62.

Uroš Račić je proveo na terenu 59 minuta u dresu Valensije posle čega je zamenjen.