• 0

Malena Kornelja nije mogla do novog čuda: Barsa jedva prošla trećeligaša u kupu posle produžetaka

Katalonci promašili čak dva penala u regularnih 90 minuta

• 0
FK Barselona - FK Granada

Usman Dembele; Foto: Tanjug/AP

Malena Kornelja je u pethodnoj rundi Kupa kralja izbacila lidera Primere Atletiko iz Madrida, ali žreb joj je u narednoj dodelio još jednog velikana - Barselonu - koja je sa svim problemima i bez Lea Mesija (suspendovan) ipak bila preveliki zalogaj za trećeligaša.

Katalonski tim je slavio sa 2:0 u šesnaestini finala, ali tek posle produžetaka pošto u regularnih 90 minuta nije uspeo da iskoristi čak dva penala. Prvi je promašio Miralem Pjanić u 39, a drugi Usman Dembele u 80. minutu.

Ipak, mladi Francuz se iskupio golom u 93, da bi tačku na trijumf Barselone stavio Danac Martin Brativait u 120. minutu.

Pored Barselone, prolaz u sledeću fazo izborio je i Atletik Bilbao koji je kao gost savladao Ibicu i to posle preokreta u drugom poluvremenu.

Domaćini su poveli golom Perez Matea u 12. minutu, da bi u nastavku Raul Garsija u 52. i Nunez u 91. postavili konačnih 2:1 za osvajača Superkupa.