Real se poigravao sa Alavesom i naplatio im prošle neuspehe

Madriđani su ubedljivo slavili sa 4:1

• 0
Real Madrid - Alaves

Fudbaleri Real Madrida pobedili su kao gosti Alaves sa 4:1 u 20. kolu španske Primere. Ovo je važna pobeda za Madriđane posle serije slabijih izdanja.

Real je odigrao "atomski" i već u prvom poluvremenu postigao tri gola. Prvi je dao Kasemiro u 15. minutu koji je bio najviši u skoku posle kornera Krosa, da bi u 41. minutu Karim Benzema udvostručio prednost svoje ekipe.

Pet minuta kasnije u strelce se upisao i dugo osporavani Eden Azar preciznim udarcem unutar kaznenog prostora Alavesa.

Domaćin je uspeo da smanji zaostatak u 59. preko Hoselua, ali sve nade tima iz Vitorije potopio je Benzema svojim drugim golom u 70. minutu meča.

Real je ovom pobedom učvrstio drugu poziciju u Primeri sa 40 bodova, četiri manje od lidera Atletika koji ima i dve utakmice manje.

Alaves je ostao na 17. mestu sa 18 osvojenih bodova.