• 0

Novi saigrač Luke Milivojevića postigao prelep prvenac u PL, Palas bacio Brajton u borbu za opstanak

Žan-Filip Mateta posle Bundeslige oduševljava i na Ostrvu

• 0

U poslednjoj utakmici 25. kola Premijer lige Kristal Palas je kao gost pobedio Brajton sa 2:1 i gurnuo ga ka dnu u borbu za goli život sa Njukaslom i zahuktalim Fulamom.

Gosti su vodili posle prvih 45 minuta i to fantastičnim pogotkom Žana-Filipa Matete, zimskog pojačanja iz Majnca. Francuski napadač i provereni golgeter iz Bundeslige je, posle asistencije Žordana Ajua u 28. minutu pokazao svoje jedinstveno golgetersko umeće.

Sjajno je Mateta petom zahvatio loptu, matirao golmana Brajtona Sančeza i postigao prvenac u Premijer ligi u trećem nastupu za Kristal Palas.

Brajton je uspeo da se vrati u život u drugom poluvremenu. Holanđanin Džoel Feltman je izjednačio rezultat u 55. minutu, ali je Kristala Palas dočekao priliku da im zada udarac u poslednjim sekundama utakmice.

Igrala se nadoknada vremena, Androuz Tausend je sjajno nabacio loptu sa levog krila, a iskusni Kristijan Benteke majstorski pogodio za trijumf gostiju od 2:1 i prekid crne serije od dva vezana poraza.

Kapiten Kristal Palasa Luka Milivojević odigrao je čitav meč za goste.