Buran gradski derbi Moskve, Nikoliću crveni karton, ali i pobeda protiv kandidata za titulu!

Ekipa srpskog trenera savladala CSKA 2:0, uz promašeni penal gostiju

• 1
Marko Nikolić, FK Lokomotiva Moskva Foto: AP/Tanjug

Veliku pobedu upisali su fudbaleri Lokomotive, savaladali su drugoplasirani tim prvenstva CSKA u gradskom okršaju - rezultatom 2:0.

Strelci za tim našeg trenera Marka Nikolića, još u prvom poluvremenu, bili su Belorus Vitali Lisakovič i Poljak Gžegož Krihovjak, i tako, ispostaviće se, prekinuli mini-seriju od dva poraza Lokomotive.

Nastavak meča doneo je očekivanu veliku ofanzivu "Armejaca" i ozbiljan udar na gol Giljermea.

Iz takve igre "izrodio" se i penal za goste u 73. minutu. Diskutabilna je to bila situacija, svirano je igranje rukom igrača Lokomotive, što je i te kako unervozilo klupu domaćeg tima na čelu sa našim strategom.

Kako bilo, odgovornost je preuzeo hrvatski napadač Nikola Vlašić, ali se obrukao - promašio ej čitav gola.

Ponesen euforijom te situacije, Nikolić je krenuo da dobacuje sudiji, pa je odmah dobio žuti karton, a potom i crveni, pošto je nastavio verbalni rafal ka arbitru.

Ipak, Nikolićev tim je i bez njega na klupi do kraja prilično rutinski uspeo da privede meč kraju i dođe do važnih bodova u borbi za jedno od evropskih pozicija. Lokomoziva je sada šesta na tabeli sa 31 bodom. Četiri više ima četvrtoplasirani Sprtak.