• 0

Bivši predsednik Francuske gledao PSŽ: Turci promašivali, "sveci" porazili Lil i prošli dalje u Kupu

, Telegraf

Najveća glavobolja za Poketina usledila je u 39. minutu kada se upravo Ikardi požalio na povredu

• 0

Fudbaleri Pariz Sen Žermena uspeli su da se plasiraju u četvrtfinale Kupa Francuske pošto su na svom terenu savladali Lil, glavnog konkurenta za titulu u prvenstvu, sa 3:0.

Nije u prvom poluvremenu viđen onaj pravi PSŽ koji nas je navikao da dominira terenima u svojoj zemlji, ali je uspeo da postigne dva gola i pored nešto sporijeg zagrejavanja.

"Sveci" su poveli u devetom minutu nakon velike greške protivničke odbrane. Anhel Di Marija je uspeo da uputi centaršut sa desne strane, štoper i golman nisu dobro iskomunicirali, tako da je lopta uspela da proše do Maura Ikardija koji je imao posao da zatrese nebranjenu mrežu.

Nakon toga je viđeno nekoliko opasnih napada i velikih šansi za Jilmaza koji je u jednom momentu izašao sam pred Navasa koji mu je odbranio šut, a onda je pogodio i prečku.

Najveća glavobolja za Poketina usledila je u 39. minutu kada se upravo Ikardi požalio na povredu, tako da je u igru ušao Kilijan Mbape koji je zaslužan za pogodak samo dva minuta po stupanju na teren.

Dijalo je srušio Mbapea u šesnaestercu, sudija je pokazao na belu tačku, a brzonogi Francuz nije imao problema da pošalje loptu u gornji desni ugao za 2:0.

France Soccer French Cup

Thibault Camus

Kada je već Jilmaz promašio sve živo što mu se ukazalo u prvom delu igre, na scenu je stupio Jazidži koji je sada imao priliku da prepolovi prednost sa 11 metara. Preuzeo je odgovornost i bio neuspešan.

Nakon tog 78. minuta, bilo je jasno svima ko ide dalje, ali i bivšem predsedniku Francuske Nikoli Sarkoziju koji je iz lože posmatrao duel. Mbape je u trećem minutu nadoknade samo stavio samo tačku na i svojim drugim golom i zaključio prolaz dalje.