Šok svetskih razmera - Makedonci savladali Nemačku!

Auh, kakav je ovo poduhvat nenormalnih razmera

• 52
Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije protiv Nemačke Tanjug: Tanjug/AP

Pamtiće se ova noć, sasvim sigurno... Fudbaleri Severne Makedonije napravili su najveće iznenađenje, ne samo u trećem kolu, već u čitavim dosadašnjim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo! Južne komšije su savladale Nemačku, i to na gostovanju sa 2:1!

Zaista lep dan za južne komšije. Makedonci su došli u Nemačku imajući u vidu gde su i ko je naspram njih, ali nisu se uplašili.

Nije nemačka selekcija bila konkretna u prvom poluvremenu, a za to je propisno kažnjena. U drugom minutu nadoknade, tačnije u 47. minutu, Bardi je prošao po desnoj strani uputio jedan centaršut po zemlji i zbunio defanzivce "pancera" koji su samo stajali i posmatrali Gorana Pandeva koji trese njihovu mrežu.

Kao što i biva, Nemci su pritsli, krenuli u totalnu ofanzivu i zaradili jedanaesterac u 63. minutu koji je Gundogan bez problema realizovao.

Ličilo je na preokret, imala je selekcija Nemačke sve u svojim rukama, čini se, kada je Timo Verner izašao sam pred golmana, ali napadač Čelsija se propisno obrukao i znatno uništio samopouzdanje svoje ekipe.

Pravi šok je usledio samo pet minuta pre kraja susreta. Kombinacija Ademija i Elmasa završena je pogotkom i pravim malim čudom na stadionu Duizburga.

Elif Elmas je pokazao umeće, pogodio iz kaznenog prostora desni ćošak i kompletirao bajku Makedonaca koja traje još od kvalifkovanja na Evropsko prvenstvo.

Jermeni su ovo sve posmatrali sa neverovatni zadovoljstvom, jer su u istoj grupi J stigli do neverovatnog preokreta protiv selekcije Rumunije i slavili sa 3:2, te sada imaju devet bodova i ubedljivo su prvi na tabeli.

Francuska reprezentacija je u grupi D uspela da dođe do trijumfa u Sarajevu protiv Bosne i Hercegovine minimalcem. Jedini pogodak je postigao Antoan Grizman nakon sat vremena igre. Uzdanica Barselone se našla na pravom mestu u pravo vreme u kaznenom prostoru, reagovala glavom na centaršut Rabioa sa leve strane i pogodila ugao kod prve stative.

U istoj skupini su Ukrajini prosuli bodove, shodno tome da su imali prednost protiv Kazahstana, ali su na kraju remizirali 1:1. Sada su "trikolori" usamljeni na vrhu tabele.

Englezi su na svom terenu teškom mukom upisali pobedu protiv Poljske savladavši ih sa 2:1 u grupi I.

Posle iskorišćenog penala Harija Kejna u prvom poluvremenu, Moder je poravnao u 58. minutu, ali mnogo puta osporavani Kejnov imenjak iz odbrane, Megvajer, doneo je pobedu "gorodm albionu" pet miunta pre kraja meča.