≫

Kakav početak kvalifikacionog dana: Ludilo u nadoknadi, golovi u 93. i 96. minutu, šok za Ukrajinu!

Za početak nije moglo bolje, Kazahstan duboko u nadoknadi došao do egala protiv Ukrajine - 2:2

• 4
Kazakhstan, Ukrajina Printskrin: Futbol1

Fudbaleri Kazahstana došli su do boda protiv Ukrajine (2:2) u poslednjim sekundama meča, pošto je Vajulin postigao izjednačujući pogodak u 96. minutu meča!

Prethodno je Ukrajina došla do vođstva u 93. minutu.

Kazahstan posle ove utakmice može zadovoljno da trlja ruke, s obzirom na to da su bili potpuni autsajderi u ovom meču.

Ukrajina je povela već u drugom minutu preko Romana Jaremčuka, koji je sjajnim golom nastavio golgetersku seriju sa Evropskog prvenstva.

Sve je slutilo da će Ukrajina odneti rutinsku pobedu u ovom meču, međutim, nije tako mislio i Ruslan Vajulin koji je postigao gol za 1:1 u 74. minutu utakmice.

Mreže su mirovale sve do nadoknade vremena, kada je nastupilo opšte ludilo na meču. Prvo je u 93. minutu gol postigao Danilo Sikan i vratio je svoju Ukrajinu u vođstvo.

Ponovo, kada su svi pomislili da je gotovo i da će Ukrajina osvojiti sva tri boda, Ruslan Vajulin je svojim novim pogotkom oduševio sve ljude u Kazahstanu, te je na taj način doneo svojoj reprezentaciji bod.

Pored ove dve reprezentacije, u grupi D se nalaze još i Francuska, Finska, kao i reprezentacija Bosne i Hercegovine.