≫

Pljuštalo na Enfildu: Dva preokreta, uplakani Milan u Liverpulu, Real srušio Inter u 89. minutu!

Tuguju obe ekipe iz Milana!

• 9
Trent Aleksandar Arnold Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Liverpul su prvo vodili, pa onda gubili, a na kraju savladali Milan na svom terenu sa 3:2 u prvom kolu grupe B Lige šampiona, a tugu u gradu mode kompletirao je Real Madrid koji je u poslednjem minutu utakmice odneo pobedu protiv Intera golom Rodriga.

Krenimo od Liverpula gde je palo pet golova uz dva preokreta koja su na kraju ipak donela slavlje domaćinu.

Nije milanska ekipa dobro ušla u susret - Trent Aleksandar Arnold je u devetom minutu već uspeo da se probije do kaznenog prostora, uputi šut, te uz odbitak od štopera Tomorija smesti loptu u mrežu.

Na kraju, gol je pripisan Fikaju Tomoriju, jer je pozamašno uticao na putanju lopte.

Pet minuta nakon vođstva, Benaser igra rukom u 16 metara, pa sudija Marčinjak hladne glave pokazuje na belu tačku. Ipak, Muhamed Salah promašuje penal i tako daje nadu gostima u nešto više.

Brahim Diaz Foto: Tanjug/AP

Enfild je u dva minuta video nešto što ga je žestoko zabrinulo, a to je prvo gol Anta Rebića u 42. minutu kada je izbegao ofsajd i smestio loptu iza leđa Alisona.

Samo dva minuta kasnije, Brahim Diaz isto čini i tako Milan ide na pauzu sa prednošću, iako je sve mirisalo na to da će biti ubedljiv poraz.

Nije se uspaničio Liverpul, krenuo je odmah silovito ka golu protivnika, pa je već u 49. minutu Salah ispravio svoj neuspeh sa bele tačke i na asistenciju Divoka Origija vratio egal.

Igrao se 69. minut kada je Džordan Henderson, kapitenski, presudio protivniku i postavio konačnih 3:2.

Rodrigo Foto: Tanjug/AP

Dok se goleada razvijala u Liverpulu, u Milanu je stajala nula sve do samog kraja meča između Intera i Reala.

Inter je bio agilniji, više se trudio i pokušavao, ali kako smo se bližili završnici, polako je popuštao i prepuštao sredinu terena Madriđanima.

Nisu bili kažnjeni za to u nekoliko navrata, Handanović je sprečavao promenu rezultata, ali to nije uspeo da učini u 89. minutu.

Novajlija u redovima Reala, Eduardo Kamavinga, pronašao je pasom Rodriga u šesnaestercu, a ovome je ostalo samo da je prosledi u desni donji ugao, što je on učinio za pobedu "kraljevića" u gradu mode.