Ludogorec se pred meč sa Zvezdom vratio na prvu poziciju, u prvom poluvremenu rasturio protivnika

Raspucani kao i crveno-beli

• 7
Ludogorec Foto: Tanjug/AP

Pre međusobnog duela sa Crvenom zvezdom, fudbaleri Ludogoreca su ostvarili pobedu u devetom kolu bugarskog šampionata protiv Botev Vrace 3:1 i tako napravili uvertiru za Evropu.

Ludogorec je novim trijumfom uspeo da se vrati na vrh tabele uz jednak broj bodova i bolju gol razliku od Boteva iz Plovdiva.

Tekpetej je postigao vodeći gol, ali je gost odgovorio u 17. minutu preko Paule za 1:1.

Ipak, dva gola u tri minuta Pierosa Sotirua totalno su okrenula stvar na vodenicu Ludogoreca koji je u drugom delu igre samo čuvao svoju prednost.

U četvrtak će bugarski tim ugostiti srpskog šampiona od 21 čas, a i Zvezda je bila ubedljiva u Novom Pazaru gde je slavila sa 4:0.