Midtjiland vezao sedmu utakmicu bez poraza u danskom prvenstvu pred gostovanje Zvezdi

Naredni protivnik crveno-belih u Ligi Evrope nalazi se u ozbiljnoj seriji rezultata

• 2
FK Midtjiland, navijači Foto: Gonzales Photo/Alamy/Profimedia

Crvena zvezda je "izvukla" bod protiv Midtjilanda u Herningu, ali je taj meč sigurno ostavila iza sebe u knjigama i juriće pobedu u Beogradu pred svojim navijačima, koja bi im izvesno donela evropsko proleće.

Međutim, zadatak neće biti nimalo lak. Videli smo još u Danskoj da je Midtjiland jako opasan napred, a to je potvrdio i u nacionalnom šampionatu ove nedelje. Ceh je platio Randers, koji je primio tri gola i to pred svojom publikom - 1:3 (0:2).

Midtjiland je posao rešio već tokom prvog poluvremena kada je postigao dva gola. Dominirao je Rafael Onjedika koji je na asistencije Džoela Andersona postigao pogotke u 15. i 39. minutu.

Rezultat je potom smanjio Stefen Odi osam minuta po početku drugog poluvremena da bi pitanje pobednika razrešio Evander, koji je u 65. minutu povratio dva gola prednosti gostima.

Midtjiland je ubedljivo prvi u šampionatu Danske sa 34 boda, šest više od Kopenhagena na drugom mestu. Uz 11 pobeda, upisali su samo jedan remi i dva poraza.