Boaći strelac u jednom od najbizarnijih mečeva: Domaćin pobedio, iako je rezultat bio 1:1

Zbog jedne izmene u 75. minutu, Hapoel će meč protiv Beitara izgubiti službenim rezultatom

• 11
Ričmond Boaći Printskrin: Instagram/officialboakyeyiadom

Nekadašnji napadač Crvene zvezde Ričmond Boaći bio je strelac za svoj Beitar u nedeljnom derbiju Jerusalima protiv Hapoela - 1:1, jednoj od najbizarnijih utakmica odigranoj u skorije vreme!

Boaći je mrežu gostiju pogodio u 45. minutu, i to na asistenciju bivšeg veziste Partizana Marka Jankovića, da bi Beitar u nadoknadi vremena primio gol za konačan rezultat.

Barem se tako činilo, jer je svima na terenu odmah posle sudijskog zvižduka bilo jasno da će Beitar ovu utakmicu dobiti službenim rezultatom 3:0 - dok će se Boaćiju ovaj gol poništiti.

View this post on Instagram

A post shared by Boakyemagic14 🇬🇭🇬🇭 (@officialboakyeyiadom)

Razlog je taj što je Hapoel kraj utakmice dočekao sa šest stranih fudbalera na terenu, a pravila su jasna i kažu da mogu da budu samo petorica.

Detalj koji je odlučio utakmicu bio je ulazak Kletusa Nombila u 75. minutu, odnosno vezista iz Gane je zamenio domaćeg igrača Gaja Hadidu. Prethodno su na terenu bila tri Nigerijca, jedan Čeh i fudbaler iz Obale Slonovače.

U nastavku pogledajte i rekaciju domaćih navijača i fudbalera, kao i gostijućih, kada su shvatili da će meč biti registrovan rezultatom 3:0: