Mane odveo Senegal u finale KAN-a! Gol i asistencija fudbalera Liverpula za veliki uspeh

Tamo bi mogao da se sastane sa Mohamedom Salahom, svojim saigračem iz Liveprula

• 0
Senegal, Sadio Mane Foto: Tanjug/AP

Fudbalska reprezentacija Senegala savladala je Burkinu Fasu sa 3:1, čime su postali prvi finalista Afričkog kupa nacija, gde će čekati boljeg iz duela Egipat - Kamerun.

Kao i dosada, najprimetnija figura u dresu Senegala bio je fudbaler Liverpula Sadio Mane, koji je postigao gol, a uz to je dodao i asistenciju.

Ceo meč je protekao bez većih iznenađenja, odnosno, skoro čitav meč, pošto su sva četiri gola pala u poslednjem kvartalu utakmice. Ipak, treba napomenuti i da je za reprezentaciju Senegala svirano dva penala, ali su oba poništena posle interencije iz VAR sobe.

Prvi gol je viđen u mreži Burkine Faso, kada je Dijalo postigao gol u 70. minutu, dok je samo šest minuta kasnije gol postigao i Idrisa Gej.

Neizvesnost u meč je vratio Ture u 82. minutu, da bi trijumf Senegala potvrdio Sadio Mane u 87. minutu.