
Istorijski žreb: Večiti 1. put zajedno čekaju rivale u 1/8 finala u Evropi, evo koga žele navijači
Srpski klupski fudbal je možda na niskoj lestvici na evropskoj vrednosnoj skali, po mnogo čemu je na margini u poređenju sa mogima, ali je i te kako vidljiv na Starom kontinentu zahvaljujći rezultatskom usponu Crvene zvezde i Partizana.
Dva najveća srpska kluba su ove sezone postigla nešto što nisu nikad pre u istoj takmičarskoj godini: i jedni i drugi su se plasirali u osminu finala nekog evropskog takmičenja.
Zvezda je u Ligi Evrope postigla toliko veliku stvar da je sebi obezbedila povlašćenu poziciju da čeka rivale za dalji proboj kroz drugo po jačini evro takmičenje, dok cu se crno-beli upadljivo autoritativno izborili za prolaz među 16 najboljih u Ligi Konferencija.
Utisak koji se nameće posle mečeva Zvezde i Partizana je da nijedan tim više nije bauk za beogradske večite rivale ako izuzmemo nedodirljive ekipe iz najjačeg razreda evropskog fudbala.
Evropski uzlet Zvezde poslednjih godina, uz značajan doprinos i Partizana, doživeće svoj rezultatski vrhunac u sezoni 2023/2024. kada će svi ovi uspesi doći na naplatu kroz direktan plasman jednog tima u Ligu šampiona, i drugog i kvalifikacije za elitno akmičenje.
Nije preterivanje ako konstatujemo da svedočimo istorijskom trenutku za klupski fudbal.
Zbog svega ovoga se i današnji žreb za osminu finala Lige Evrope i Lige Konferencija čeka sa neobično velikom znatiželjom sa obe strane Topčiderskog brda. Zvezda, kao što je poznato, na putu ka četvrtfinalu može dobiti klubove najvišeg ranga i reputacije, poput Barselone, Sevilje, Porta...
Žreb za četrvtfinale Lige Evrope na programu je u Nionu tačno u podne.
Evo koga navijači Zvezde najviše priželjkuju od rivala u osmini finala, svoja očekivanja su izneli u anketi Telegrafa.

Partizan će sat vremena kasnije saznati ko mu stoji na putu ka četvrtfinalu, a to može biti i slavni Žoze Murinjo i njegova Roma, može to biti i Ren, ali i uvek opasni Bazel sa bivšim igračem crno-belih i reprezentativcem Strahinjom Pavlovićem.
Pogledajte i kako su navijači Partizana glasali u anketi Telegrafa na pitanje kojeg rivala najviše priželjkuju u osmini finala Lige Konferencija.

Sve u svemu, očekuju nas dva velika spektakla u Beogradu, ali pre svega toga, možda i najvažnije za obe strane zbog svega onoga što donosi titula prvaka Srbije za naredne sezone - večiti derbi u nedelju.
(Telegraf.rs)
Video: Zoran Pavlović, čuveni Novakov fan najavljuje nove pobede Đokovića
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
ime
Bravo Srbijo
Podelite komentar
Alexa
Srecno i jednima i drugima!
Podelite komentar
Zeljko
Zvezdin zreb razumem ekipe sa imenom a sta ovi drugi igraju
Podelite komentar