≫

Spartak ubedljivo slavio u malom vojvođanskom derbiju, Proleter bez ikakve šanse

"Golubovi" sigurni u Novom Sadu

• 1
Spartak Subotica Foto: MN Press

Fudbaleri subotičkog Spartaka savladali su Proleter na stadionu "Karađorđe" rezultatom 3:0 u okviru 25. kola Superlige Srbije.

Goste je u vođstvo doveo Luka Bijelović u 13. minutu, dok je 20 minuta kasnije Lazar Tufegdžić duplirao prednost.

U drugom poluvremenu fudbaleri Proletera su igrali znatno bolje nego u prvom delu igre, a najveću priliku da smanje vođstvo imali su preko Stefana Tomovića čiji je udarac završio malo pored stative subotičkog tima.

Na kraju konačan rezultat postavio je Andrej Todoroski u drugom minutu nadoknade.

Ovom pobedom Spartak se popeo na 10. mesto na tabeli sa 30 bodova, dok je Proleter tri pozicije ispod sa tri boda manje.