Novi Pazar čuva nadu za opstanak: Spartak poklekao u Subotici, dao gol i Zvezdin Mustafa

Veoma bitna pobeda za ekipu sa juga Srbije

• 2
FK Novi Pazar Foto: MN Press

Novi Pazar je na odličan način započeo misiju "opstanak" u ligi, pošto je ekipa iz istoimenog grada slavila protiv Spartaka na gostujućem terenu sa ubedljivih 3:1, čime su uspeli da se makar na kratko maknu s polednjeg mesta.

Nije mogao bolje Novi Pazar da počne plej-aut, nego pobedom, na verovatno i najtežem gostovanju u "donjem" delu tabele.

Izabranici Tomislava Sivića mnogo su bolje ušli u meč, što se videlo i u prvom poluvremenu posle kog su imali vođstvo od 1:0 na svojoj strani i to golom Filipa Pavišića. Posle pauze, Spartak je bio konkretniji i to im se isplatilo jer su došli do izjednačenja preko Nemanje Nikolića.

Ipak, nisu se gosti predali i za samo šest minuta, u rasponu od 73. do 79. minuta su pogodili Ibrahim Mustafa, a onda i Dimić, koji su postavili konačan rezultat - 1:3.

Novopazarci sada imaju bod više od Metalca, koji igra protiv Kolubare, dok imaju dva boda manje od Proletera, koji se nalazi na šestoj poziciji, onoj koja vodi u baraž.