Arsenal izgubio od Njukasla, Liga šampiona ostaje dostižna samo u slučaju čuda

Tim Mikela Artete daleko od elitnog društva

• 0
Bruno Guimaraeš

Fudbaleri Arsenala poraženi su od Njukasla rezultatom 2:0 u pretposlednjem kolu Premijer lige i tako gotovo sigurni eliminisali sebe iz narednog izdanja Lige šampiona.

"Tobdžije" su u meč ušli sa dva boda manje od najvećeg rivala, ekipe Totenhema i pobeda je bila imperativ za ekipu Mikela Artete, ali umesto toga stigao je šokantan poraz.

Njukasl je poveo auto-golom Bena Vajta u 55. minutu, a pobedu je potvrdio Bruno Guimaraeš 30 minuta kasnije.

Upravo ta tri boda Njukasla udaljila su Arsenal od Lige šampiona, a da bi se tamo našli izabranici Mikela Artete moraće u poslednjem kolu da savladaju ekipu Evertona na domaćem terenu, dok će im biti potrebna i pobeda Noriča protiv Totenhema.

Koliko je mala verovatnoća za to dovoljno govori podatak da je Norič slavio u samo jednom od prethodnih 15 mečeva u Premijer ligi, dok je Totenhem poražen samo jedanput u prethodnih 10 premijerligaških susreta.