≫

Delirijum u Dalmaciji, Hajduk uzeo Kup i traži slobodu za navijače, Armada bakljama po svečanoj loži

Splićani savladali Rijeku u finalu uz nemile scene pred kraj meča i feštu po završetku istog

• 1
fudbaleri hajduk Foto: youtube/HNK Hajduk Split

Fudbaleri splitskog Hajduka su konačno dočekali prvi trofej posle devet sušnih godina, i to su umeli da proslave u skladu sa burom emocija koja je preplavila Splićane nakon trijumfa u finalu Kupa protiv Rijeke na "Poljudu" - 3:1.

Bilo je to sjajno finale i potpuno zaslužena pobeda splitskog sastava.

Rijeka je povela u 13. minutu golom Josipa Drmića, izjednačio je Fero u 24, a rezultat je okrenuo Dario Melnjak u 36. minutu. Pet minuta kasnije Rijeka je ostala sa igračem manje nakon što je isključen Hrvoje Smolčić.

U nastavku susreta Melnjak je svojim drugim golom u 56. minutu postavio konačnih 3:1.

Utakmicu je obeležio i incident u režiji navijača Rijeke, popularne Armade, koja je u 88. minutu "lansirala" četiri baklje ka svečanoj loži "Poljuda" i umalo pogodila čelnike svog kluba. Pitanje je samo da li su oni bili meta gostujućih navijača, očito nezadovoljnih kako je sezona završena po njihov klub.

Na kraju utakmice, po dodeli pehara, reka oduševljenih navijača je sišla na teren i tamo, uz igrače, dugo slavila uspeh ekipe na koji se čekalo gotovo deset godina. Igrači Hajduka su inače pehar primili u majicama sa porukom "sloboda za navijače" i time poslali poruku vlasti i dali podršku uhapšenim pristalicama Hajduka koji su završili u zatvoru nakon velikih nereda i tuče sa policijom posle derbija sa Dinamom.