Goleada i preokret Nišlija protiv Napretka, TSC i Spartak odigrali bez golova

Nišlije su upisale nova tri boda

• 0
FK Radnički Niš Foto: MN Press

Fudbaleri Radničkog iz Niša upisali su drugu pobedu u Superligi Srbije pošto su posle preokreta slavili protiv Napretka iz Kruševca sa 3:2.

Kruševljani su odlično ušli u meč i napali rivala, a već u 33. minutu Radnički je ostao sa desetoricom fudbalera na terenu pošto je iz igre isključen Kamerunac Jamkama. Potom, usledila su dva brza gola Kruševljana pošto je u 5. minutu Nemanja Krstić iz slobodnog udarca postigao gol za 0:1, da bi samo minut kasnije Nebojša Bastajić duplirao prednost.

Buran meč je nastavljen i posle goleade gostiju pošto je upravo Bastajić zaradio crveni karton jer je laktom udario Aksentijevića u bradu, pa su snage na terenu ostale izjednačene.

Tako, domaći fudbaleri preko Saše Marjanovića u 27. minutu smanjuju rezultat.

I u drugom delu, viđen je dinamičan fudbal sa dosta dobrih šansi. Raspoloženi Marjanović u 55. minutu postiže svoj drugi gol na meču za izjednačenje, a potom, u 80. minutu Nikola Štulić donosi svom timu preokret i pobedu za konačnih 3:2.

Radnički u utorak 30. avgusta gostuje Vojvodini u Novom Sadu, dok Napredak istog dana dočekuje Mladost GAT.

U Subotici su igrali Spartak i TSC iz Bačke Topole i tamo nije bilo golova.U narednom kolu Spartak u utorak gostuje Novom Pazaru, dok TSC dan kasnije dočekuje Radnički 1923.