Grafičar novi lider Prve lige Srbije: Pored Zvezdinog stadiona pala Mačva, podela bodova bez golova na Ubu

Jedinstvo i Loznica odigrali prilično neinteresantan meč

• 0
Falu Fol Foto: FK Grafičar

Fudbaleri Grafičara savladali su Mačvu na otvaranju 16. kola Prve lige Srbije, pošto su pokraj stadiona "Rajko Mitić" lako izašli na kraj sa Šapčanima i pravovremenim golovima upisali nova tri boda - 2:1 (1:0).

Time su Grafosi izbili na čelo tabele Prve lige Srbije, gde će se zadržati samo ukoliko IMT sutra bude poražen na gostovanju protiv RFK Novog Sada.

Do vođstva je domaći tim došao preko Dankana Mekenzija u 24. minutu, a Mateja Bubanj je duplirao vođstvo četiri minuta po povratku sa velikog odmora. Ipak, Šapčani su se potrudili da unesu dodatnu dramu u meč, pošto je Pavle Radunović smanjio na gol razlike u 65. minutu, što je rezultat koji je ostao na snazi do kraja.

U drugom meču dana golova nije bilo, pošto su Jedinstvo i Loznica odigrali nerešeno na Ubu, čime se domaći tim popeo do petog mesta na tabeli, dok je Loznica ostala pri dnu.