Haland opet dao gol, ovog puta sa penala: Siti se mučio protiv Palasa i Milivojevića, ali tri boda su ipak tu

Pep Gvardiola zasigurno je strepeo kraj aut linije, pošto je njegov tim tek u završnici slomio rivala

• 0
Erling Haland Foto: Tanjug / AP

Poprilično mučno veče na "Selhurst Parku" umalo je završeno remijem bez golova. Ipak, fudbaleri Mančester sitija na kraju su uspeli da probiju bedem protivnika i da dođu do pogotka koji ih je još jednom približio na dva poena zaostatka za vodećim Arsenalom - 0:1 (0:1).

U utakmici koja nije bila preterano zanimljiva, a u kojoj je Luka Milivojević odigrao prvih 60 minuta na terenu za čije vreme je uspeo da napravi i prekršaj za žuti karton, presudio je Erling Haland.

Igrao se 78. minut meča kada je glavni sudija Robert Džons pokazao na belu tačku za gostujući tim. Haland je odmah preuzeo odgovornost, ovoga puta nije ništa želeo da prepušta slučaju, kako neki drugi igrač ne bi došao u situaciju da se nađe pokraj lopte. I bio je izuzetno precizan.

Ovo je bio njegov 28. gol u sezoni i ima ih čak osam više od drugoplasiranog Harija Kejna na drugom mestu, odnosno 13 više od Ajvana Tonija koji je treći najbolji strelac. Posle dužeg posta, naš Aleksandar Mitrović je pao na deobu pete pozicije sa 11 golova.

Uz nova tri boda, Siti je sada učvrstio svoje 2. mesto na tabeli sa 61 bodom, a Haland je obradovao svoje Fantasy igrače, pogotovo one koji ga nisu "izdali" i koji su ga ostavili za kapitena u svom timu. Sa druge strane, Palas je u sve žešćoj borbi za opstanak pošto je ostao na 27 bodova, a četiri manje ima Vest Hem koji je u crvenom.