Bivši igrač Partizana o penalu koji je skrivio protiv Zvezde: "Na svakoj drugoj utakmici to nije penal"

Oglasio se bek Novog Pazara nakon što je igrao rukom u kaznenom prostoru

• 3
Periša Pešukić Foto: MN Press

Bivši fudbaler Partizana, a sada igrač Novog Pazara, Periša Pešukić, skrivio je penal protiv Crvene zvezde u meču 26. kola Superlige, gde je igrao rukom u kaznenom prostoru u finišu drugog poluvremena.

Pešukić je neoprezno reagovao prilikom jednog vazdušnog duela u svom kaznenom prostoru sa defanzivcem Zvezde Stefanom Lekovićem, odigrao je loptu rukom, što glavni arbitar nije video, ali jesu arbitri iz VAR sobe, koje su pozvale sudiju Danila Nikolića da pogleda ovu situaciju.

Nakon gledanja, arbitar nije imao dileme i pokazao je na belu tačku, ali je Pešukić nezadovoljan ovom odlukom i smatra da ovo ni u jednoj drugoj utakmici ne bi bio penal, što je izjavio za Mozzart Sport.

- Igrali smo prilično dobro u prvom poluvremenu. Da nije bilo tog spornog penala i da se otišlo na odmor pri rezultatu 1:1, ko zna kako bi se završilo. Nije na nama da komentarišemo suđenje, ali to na bilo kojoj drugoj utakmici nije jedanaesterac - rekao je Pešukić.

Pogledajte i sami penal koji je Pešukić skrivio protiv Zvezde.

Inače, crveno-beli su na ovom meču slavili sa 5:1 i tako učvrstili vođstvo na tabeli i na korak su od osvajanja titule.