Teška vremena, prijatelju moj: Dortmund treba da pobedi za titulu, navijači u šoku posle 0:2 nakon 25 minuta

Jedan navijač na tribinama "Signal Iduna Parka" samo što nije zaplakao

• 10
FK Borusija Dortmund Foto: Sport Klub / Printscreen

Poslednje kolo Bundeslige na programu je ove subote. Pre njegovog početka bilo je jasno - Dortmundu je potrebna pobeda protiv Majnca ili kiks Bajerna u meču sa Kelnom kako bi došli do titule prvaka Nemačke.

A posle 25 minuta, navijači popularnih Milionera su verovatno bili u nekoj vrsti dubokog šoka. Jer, em je Bajern vodio protiv Kelna, em je Borusija u tim momentima imala nestvarnih 0:2 na "Signal Iduna Parku" protiv Majnca!

Kako je do toga došlo? Prvo je Fernandes asistirao Hanhe-Olsenu za vođstvo u 15. minutu utakmice, da bi se nakon toga Sebastijan Ale propisno obrukao i užasno loše izveo penal koji je mogao da donese izjednačenje domaćinu.

Samo pet minuta kasnije - kazna. Onisivo je postigao drugi gol za Majnc na dodavanje Li Džej-Sunga i navijači Borusije Dortmund pali su u depresiju. Neki su umalo i zaplakali, što su uhvatile i televizijske kamere, pa je jedan stariji gospodin krenuo da se hvata za glavu i da njom skreće pogled sa terena.

Nije naravno još ništa gotovo... Ostaje da vidimo ko će do kraja uspeti da se izbori za titulu prvaka Nemačke.