Remi Zvezde na oproštaju Milojevića: Pazar odoleo Zvezdi pred 35 hiljada gledalaca

Odlično drugo poluvreme obeležila čak četiri pogotka

• 21
Fk crvena zvezda, fk novi pazar, baklje, vatromet Foto: Nikola Anđić

Fudbaleri Crvene zvezde i Novog Pazara remijem su spustili zavesu na sezonu Superlige Srbije - 2:2. Zvezda je u sjajnoj atmosferi proslavila titulu, dok se od klupe tima opraštao Miloš Milojević.

Crveno-beli na proslavi 34. titule nisu uspeli da upišu trijumf, a sezonu su završili bez poraza, sa ubedljivih 97 bodova, 22 više od TSC-a i Čukaričkog i čak 26 više od Partizana.

Pred oko 35 hiljada gledalaca na stadionu Rajko Mitić Zvezda je povela u 53. minutu sjajnim golom Gelora Kange, a samo sedam minuta kasnije uzvratio je Miljan Momčilović. Gabonac je iskoristio asistenciju Azarova, dok je je igrač Pazara skinuo paučinu sa ivice kaznenog prostora.

Pogocima je prethodilo vrlo slabo prvo poluvreme koje je proteklo maltene bez izglednih prilika. Međutim, pored dva startna gola u nastavku, u finišu smo videli još dva ekspresna.

Mladi Stefan Leković doneo je novu prednost Zvezdi u 72. minutu, ali su Pazarci opet izjednačili, samo tri minuta kasnije, a gol je postigao Slobodan Stanojlović, nekadašnji omladinac Partizana.

Delije su u nekoliko navrata bakljadama ulepšavale proslavu titule. Posebno su bile intenzivne ona na poluvremenu, i vatromet u 80. minutu, zbog kojeg je susret prekinut na devet minuta.

Fk crvena zvezda, fk novi pazar Foto: Nikola Anđić

Uoči meča od Zvezdinog dresa oprostio se Nenad Krstičić, a u nastavku je dobio šansu da zaigra i na najlepši način završi karijeru. Čak je propustio i šansu u nadoknadi vremena.

Od Zvezde se oprostio i trener Miloš Milojević, koga će već od sutra zameniti Izraelac Barak Bahar.

Crvena zvezda - Novi Pazar 2:2 (Kanga 53, Leković 72 - Momčilović 60, Stanojlović 74)

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan, Nikolić, Eraković, Milunović, Azarovi, Mijailović, Kanga, Mitrović, Ivanić, Bukari, Mijatović

Novi Pazar: Slavković, Adešina, Bogdanovski, Ergelaš, Gavrić, Joksimović, Kiković, Kurdić, Momčilović, Rubežić, Stanojlović

Tok uživo:

90+14 minut: Kraj utakmice.

90+3 minut: Krstičić šutira pored gola sa ivice kaznenog prostora.

90. minut: Čak 12 minuta nadoknade, utakmica je nastavljena.

81. minut: Vatromet sa svih strana stadiona "Rajko Mitić". Simović prekida meč dok se ne raziđe dim koji je prekrio teren.

79. minut: Zvezda danas često gađa glavom gol Slavkovića. Još jednom visoko.

74. minut (2:2): Stanojlović je imao lak zadatak ispred Borjana posle odličnog dodavanja Gavrića. Neopreznost defanzive Zvezde skupo kažnjena.

72. minut (2:1): Kanga ovog puta u ulozi asistenta, strelac mladi Leković. Odlično je glavom prebacio loptu u nebranjeni deo mreže!

65. minut: Gobeljić i Krstičić u igri. izašli azarov i Bukari.

65. minut: 35 hiljada gledalaca na stadionu, odlična poseta.

61. minut: Katai šutira glavom iznad prečke.

60. minut (1:1): Sjajan pogodak Momčilovića! Odapeo je strelu mladi fudbaler i savladao Borjana sa velike distance!

53. minut (1:0): Kanga pogađa za prednost Crvene zvezde! Azarov je sjajno pronašao igrača iz Gabona, a on precizno poslao loptu izvan domašaja čuvara mreže.

49. minut: Kataijev udarac glavom lagano hvata Slavković.

46. minut: Katai, Prucev i Leković menjaju Mijatovića, Milunovića i Mitrovića.

46. minut: Sada već tradicionalna bakljada za početak drugog poluvremena.

45. minut: Konačno udarac u okvir, Slavković se izvio i prebacio pokušaj Mijatovića preko prečke. Kraj prvog dela susreta.

43. minut: Možda i najveća prilika za Zvezdu, slabo "tuče" Eraković iz neposredne blizine gola.

34. minut: Serija napada crveno-belih okončana šutem Mijatovića, bez mnogo poteškoća za Slavkovića.

30. minut: Eraković je probao glavom nakon kornera Kange, još jednom neprecizno.

25. minut: Gađao je Stanojlović po zemlji saoko 30 metara, slabo i direktno u Borjana.

22. minut: Igra uglavnom ispred šesnaesterca Pazara, međutim bez konkretnih šansi.

11. minut: Preti Pazar preko Ergelaša sa 25 metara, udarac preko gola.

9. minut: Dva pokušaja Bukarija, drugi glavom daleko pored stative.

6. minut: Mitrović u dobroj poziciji neposredno ispred Slavkovića, bocnuo je loptu slabo. Na kraju pomoćnik diže zastavicu.

1. minut: Nakon nešto manje od 60 sekundi Nikolić šalje centaršut, Ivanić sam kao duh na daljem kraju peterca, međutim glavom gađa pored gola.

1. minut: Utakmica je započeta napadom Novog Pazara.

18:50: Daleko bolja poseta u odnosu na finale Kupa. Slavljenička atmosfera i lepe slike sa najvećeg stadiona u Srbiji.

Pre meča:

Crvena zvezda nakon osvajanja pehara u Kupu polako sprema proslavu titule na svom stadionu. Titula je odavno obezbeđena, pa ovaj meč za njih nema apsolutno nikakav rezultatski značaj.

Susret će definitivno obeležiti odlazak Miloša Milojevića sa klupe. U ponedeljak će novu ulogu preuzeti Barak Bahar.

Sa druge strane Novi Pazar je u seriji od osam poraza, računajući poslednje kolo prvog dela sezone, šest rundi plej-ofa i Kup Srbije. Njihov motiv biće izbegavanje negativnog rekorda, pošto od uvođenja plej-ofa niti jedan tim nije izgubio baš u svakom meču.

Novak Simović će biti glavni arbitar na najvećom srpskom stadionu.