Pogledajte kako je Joveljić sa dva pogotka doneo preokret Srbiji protiv Jordana

To su ujedno i njegovi prvi golovi u dresu sa nacionalnim grbom

• 2
Dejan Joveljić Foto: Printskrin / YouTube

Fudbalska reprezentacija Srbije nije se proslavila u Beču protiv Jordana, ali je ipak izbegla poraz i na kraju čak i upisala pobedu rezultatom 3:2.

Povela je naša selekcija golom Erakovića već u sedmom minutu, protivnik je iznenađujuće u nastavku došao do preokreta zahvaljujući Al Mardiju i Al-Tamariju, ali onda je na scenu stupio fudbaler Los Anđeles Galaksija.

Dejan Joveljić je priliku da po peti put zaigra za A selekciju Srbije dobio na poluvremenu umesto Đorđa Jovanovića. U odsustvu Aleksandra Mitrovića, Dušana Vlahovića i Luke Jovića, nekadašnji Crvene zvezde, Ajntrahta iz Frankfurta, Anderlehta i Volfsbergera najpre je  propustio fenomenalnu priliku i u situaciji jedan na jedan šutirao pored gola.

To ga nije obeshrabrilo da se u 83. minutu iskupi.

Ponovo mu je loptu poslao Sergej Milinković-Savić, a Joveljić je glavom izjednačio na 2:2.

Usledio je prekid prouzrokovan ulaskom pojedinih navijača na teren, a po nastavku Srbija je stigla do preorketa.

Joveljić je ovog puta u saradnji sa Filipom Mladenovićem obradovao srpsku dijasporu na "Generali Areni".

Našu selekciju u utorak 20. juna očekuje nastavak kvalifikacija za EURO i meč sa Bugarskom u Razgradu.