≫

Noćna mora za Gudelja i Dmitrovića: Marko primio gol kroz noge, a Nemanja dobio crveni karton

Vezni igrač Sevilje je već u 9. minutu dobio prvi žuti karton

• 0
Nemenja Gudelj FK Sevilja - FK Roma Foto: Tanjug/AP

Španska Sevilja odigrala je pripremni meč pred novu sezonu, a protivnik im je bila ekipa Kristal Palasa. Ipak, taj meč po dobrom neće pamtiti srpski reprezentativci Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj.

Vezni fudbaler je zaradio crveni karton, dok je Dmitrović u 44. minutu primio gol kroz noge.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, pa se pristupilo izvođenju penala. Serija je rešena posle početnih udaraca, Rakitić je pogodio za Sevilju, dok je Andersen promašio za Palas.

Sa druge strane, Gudelj je meč neslavno završio. Prvo je u 9. minutu napravio faul posle koga je zaradio žuti karton,da bi u 80. minutu povukao Ezea koji je bio u kontri i zaradio drugu javnu opomenu.

Meč je sudila žena i ostaće upamćena kao prva koja je sudila Kristal Palasu u istoriji.