≫

Prva liga Srbije: Pobede OFK-e i Grafičara na gostovanjima, mrežu pogodio i bivši fudbaler Partizana

U derbiju 1. kola OFK Beograd je u Užicu savladao Slobodu rezultatom 2:0

• 2
Aleksej Golijanin Foto: Instagram/RFK Grafičar

Utakmicama 1. kola počela je sezona u Prvoj ligi Srbije. Na uvodna tri meča pobede su zabeležili domaćini; Jedinstvo Ub, Smederevo i Vršac.

Ipak, na utakmicama u večernjem terminu pobede su zabeležili gosti.

U Gornjem Milanovcu gde je Metalac dočekao Grafičar, viđena je lepa fudbalska predstva i čak četiri gola, od toga tri u mreži domaćina.

Grafičar je prvi došao do vođstva u 14. minutu preko štopera Dejana Petrovića, da bi u 32. minutu Metalac preko Aleksića poravnao rezultat koji je ostao aktuelan na poluvremenu.

Već u uvodnim minutima drugog dela igre Grafičar stiče prednost, Petrović je drugi put zatresao mrežu. Svaku dilemu oko ishoda ovog meča otklonio je Stojanović u 52. minutu. Time je postavljen konačan rezultat - Metalac Gornji Milanovac - Grafičar 1:3.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u Užicu. Lepa fudbalska predstava na stadionu "Radomir Antić" završila se pobedom novog člana Prve lige Srbije - ekipe OFK Beograda.

Nošeni pesmom "Plave Unije" stigli su do važnog trijumfa u derbi susretu protiv užičke Slobode.

Mrežu domaćih je već u 9. minutu pogodio bivši vezista Partizana Saša Marković.

Samo dva minuta kasnije Sloboda ostaje sa desetoricom na terenu, pošto je isključen Đorđe Glišović.

Beograđani su brojčanu prednost iskoristili na pravi način, Kahvić je u 70. minutu pogodio mrežu Užičana za konačnih - Sloboda - OFK Beograd 0:2.

Uvodno kolo će biti kompletirano nakon utakmica Mladost GAT- Radnički Sremska Mitrovica, Radnički Beograd - Dubočica i Mačva - Tekstilac, koje su na programu 6. avgusta.