Tadić u glavnoj ulozi u prvom kolu u Turskoj: Asistirao za prvenac Džeka, pa promašio penal u nastavku

Njegov Fenerbahče je na kraju ipak slavio

• 0
Dušan Tadić Foto: Profimedia

Fudbaleri Fenerbahčea uspeli su da savladaju Gacijantep u utakmici 1. kola turskog šampionata, a meč je na kraju obeležio i Dušan Tadić sa jedne, kao i Lazar Marković sa druge strane. Radovao se, ipak, ovaj prvi iako je promašio penal - 2:1 (2:1)!

Već u 3. minutu je naš kapiten kreirao šansu za Edina Džeka, koji je postigao gol na svom debiju u zvaničnim mečevima za turski tim.

A 15 minuta kasnije, Džeko je još jednom servirao loptu u mrežu, ovoga puta na asistenciju Šimanskog. Dva minuta kasnije zbog prekršaja je žuti karton dobio naš Lazar Marković, a u 23. minutu je isključen Maksim zbog dva kartona u timu gostiju.

Ipak, i u takvom stanju je Kizildag smanjio na 2:1, ali na kraju ipak nije došao do poravnanja.

Drugo poluvreme donelo nam je Tadića u glavnoj ulozi, pošto je kapiten reprezentacije Srbije promašio penal! Desilo se to u 55. minutu utakmice.

Fenerbahče je do kraja izdržao i na kraju upisao tri vredna boda.