Čuvena "Bombonjera" pala po prvi put posle 46 godina, Martinez primio gol nakon više od 700 minuta

Urugvaj je stao na put velikom protivniku

• 2
Lionel Mesi, Argentina Foto: Tanjug / AP

Prvi poraz Argentine u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo očigledno je morao da se dogodi baš na čuvenoj "Bombonjeri" i to od velikog rivala Urugvaja (2:0). Peta runda priredila je nek iznenađujuće rezultate i u ostalim okršajima, međutim neuspeh na čuvenoj "Bomobnjeri" je zbog dve stvari poseban.

Naime, po prvi put od 1977. godine i prijateljskog meča sa Nemačkom Argentina je na ovom zdanju izgubila utakmicu, odnosno ukupno šesnaest utakmica. Doduše treba istaći da su od osamdesetih, devedesetih i početkom novog veka igrali vrlo malo na ovom mestu, međutim to ne umanjuje podvig do kog je došao Urugvaj.

Osim tada, Argentina je samo još jednom izgubila na stadionu Boke i to 1971. od Francuske, a nikada do sada nisu poraženi u zvaničnim takmičarskim mečevima.

Još jedan rekord u obaranju je pre rušenja zaustavljen pogotkom Ronalda Arauha. Posle 751 minuta Emilijano Martinez je primio gol u dresu nacionalnog tima i tako stao na petom mestu po sličnoj seriji u istoriji fudbala. I dalje je neprikosnoven Dino Zof sa 1142 minuta u dresu Italije.

Podaci dolaze u nezgodno vreme po Argentinu, koja će na istom stadionu dočekati i Brazil kroz nekoliko dana.