Pet golova Tekstilca za kraj jesenjeg dela sezone: Odžaci sanjaju plasman u Superligu, slavio i Grafičar

S. T.

Sjajan prvi deo sezone, Tekstilac je zaokružio ubedljivom pobedom

• 0
FK Tekstilac - GFK Sloboda Foto: Youtube / Prva liga Srbije

Fudbaleri Tekstilca iz Odžaka pobedili su na domaćem terenu Radnički sa Novog Beograda vrlo ubedljivo sa pet golova u mreži u 20. kolu Prve lige Srbije, inače poslednjem u jesenjem delu, pa će sa najmanje četvrtog mesta otići na zimsku pauzu - 5:0 (4:0).

Prvi gol pao je već u 6. minutu utakmice preko Stojanovića, a prednost je duplirao Zulfić u 26. minutu. Još deset minuta kasnije Stojanović se ponovo upisao u strelce, da bi Vasić kompletirao magično prvo poluvreme Tekstilca golom u 42. minutu

Stojanović je zatim samo kompletirao het-trik u nastavku meča u 52. minutu, postavivši konačan rezultat.

U drugom susretu dana, Grafičar je uspeo da savlada RFK Novi Sad golovima u drugom poluvremenu utakmice - 2:1 (0:0).

Mladenović je u 51. minutu postigao vodeći gol, da bi Krstić izjednačio samo 14 minuta kasnije. Ipak Stojanović je u 68. minutu doneo radost Beograđanima i udaljio ih od zone ispadanja.