Vinisijus pregazio Barsu u El Klasiku: Real ubedljivo osvojio Superkup Španije!

D. U.

Karlo Anćeloti očitao lekciju Ćaviju

• 0
FK Real Madrid, FK Barselona Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Superkup Španije, pošto su u Rijadu pobedili najvećeg rivala Barselonu sa 4:1 i tako pokazali da im trenutno u Španiji nema ravnog.

Real je već posle 10 minuta igre vodio sa 2:0, a posebno inspirisan bio je Brazilac Vinisijus Žunior, koji je oba puta bio strelac.

Načeo je Barsu u 7. minutu, kada je iskoristio fenomenalnu asistenciju Džuda Belingema u prostor, izašao je jedan na jedan sa golmanom Injakijem Penjom koji je bio na golu Barse, predriblao je i njega i ubacio loptu u praznu mrežu.

Tri minuta kasnije posle asistencije Rodriga ubacio je loptu takođe u praznu mrežu.

Barsa je preko Levandovskog u 33. minutu uspela da smanji prednost, a imala je šanse i ranije da postigne gol.

Ali, u nastavku je Real došao do novog gola, i to posle penala, kada je Vinisijus pogodio sa bele tačke i upotpunio het-trik.

Rodrigo je u 64. minutu postigao i četvrti gol za Real i ispostavilo se da je postavio konačan rezultat.

Barsa je u nastavku ostala i sa igračem manje, jer je Arauho dobio drugi žuti karton, pa je meč već tada bio rešen.