Selta, Đirona i Real Sosijedad izborili plasman u četvrtfinale Kupa Kralja

L. I.

Vodeći tim španskog prvenstva brzo zaboravio remi sa Almerijom...

• 0
FK Real Sosijedad, FK Real Madrid Foto: AP/Tanjug

Odigrana su još tri meča Kupa Kralja, a plasman u četvrtfinale obezbedile su ekipe Selte, Real Sosijedada i Đirone.

Selta je sa 3:1 slavila na Mestalji protiv Valensije. Ekipa iz Viga je preko De la Torea i Douvikasa već u 18. minutu imala dva gola prednosti, da bi "slepi miševi" uspeli da smanje zaostatak u 29. minuta i to posle penala koji je u gol pretvorio Pepelu.

Konačan rezultat postavio je Douvikas svojim drugim golom na autakmici, dok je asistenciju zabeležio De la Tore.

Real Sosijedad je kao gost slavio sa 2:0 protiv Osasune, a gostima sa San Sebastijana posao je bio dodatno olakšan pošto je iz igre isključen fudbaler domaćih Katena.

Prvi gol za Sosijedad postigao je Ojarazabal u 56. minutu iz penala. Konačan ishod postavio je Merino u nadoknadi susreta, pošto je prethodno Mendez promašio penal.

Vrednu pobedu izvojevali su i fudbaleri Đirone koji su na domaćem terenu savladali Rajo Valjekano sa 3:1

Đirona je do 26. minuta vodila sa 3:0. Golove za prvoplasiranii tim španskog prvenstva postigli su Stuani u 15. i 19. minutu, dok je Deni Blind mrežu pogodio u 26. minutu.

Konačan rezultat postavio je Netka u 36 minutu, kada je ublažio poraz gostiju.