S. T.

Dva pogotka hrvatskog fudbalera

• 0
Lovro Majer Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Volfsburga i Hofenhajma odigrali su nerešeno u okviru 20. kola nemačke Bundeslige ovog popodneva, čime su ostali zakucani u sredini tabele - 2:2 (0:1).

Apsolutni junak ovog meča iz prizme domaćeg tima bio je Lovro Majer, koji je postigao dva gola i dva puta je spašavao Volfsburg iz minusa.

Poveo je Hofenhajm pogotkom Bajera iz kontranapada, kada je izbio jedan na jedan sa golmanom i doneo radost gostima. Ali Majer je u 58. minutu iskoristio asistenciju Berensa, šutirao u donji levi ugao.

Vrlo brzo je Promel vratio goste u prednost u 66. minutu, da bi Majer u 70. minutu dobio novu šansu sa penala da vrati meč u egal, što je na kraju i iskoristio.

Interesantno je da je Majer u nadoknadi vremena dobio i žuti karton, pa je kompletirao gotovo sve na ovom meču.

Ovo je bio četvrti uzastopni remi Volfsburga, dok je Hofenhajmu bio drugi u nizu. Domaćin je sada 11. na tabeli sa 23 boda, a gost osmi sa 26.