Obala Slonovače je šampion Afrike u fudbalu! Kraso se sa titulom vraća u Zvezdu, Nigerija pala u ludom finalu

E. S.

Sjajan fudbal smo gledali za kraj prvenstva

• 3
Fudbalska reprezentacija Obale Slonovače Foto: Tanjug / AP

Fudbalska reprezentacija Obale Slonovače osvojila je titulu na Kupu afričkih nacija, pošto je večeras u finalu savladala Nigeriju 2:1 (0:1).

Do treće titule u istoriji, i to ovoga puta pred domaćim navijačima, Obala Slonovače stigla je preokretom u drugom poluvremenu.

Nisu navijači mogli da budu zadovoljni na odmoru, jer je Nigerija povela preko kapitena Vilijama Trosta-Ekonga u 38. minutu.

Međutim, vrlo brzo je izjednačio u nastavku Frenk Kesi u 62. minutu, da bi gol vredan titule postigao Sebastijan Ale u 81. minutu.

Prvotimac Crvene zvezde Žan Filip Kraso zamenio je upravo Alea u 88. minutu i sa titulom šampiona Afrike vratiće se u Beograd.