Račić asistencijom ukrasio važnu pobedu Sasuola u borbi za opstanak: Sada su na samo bod od zone spasa

S. T.

Biće napeto do kraja u Seriji A

• 0
Uroš Račić, FK Sasuolo Foto: Massimo Paolone / LaPresse / Profimedia

Fudbaleri Sasuola došli su do ogromne pobede u borbi za opstanak na domaćem terenu protiv ekipe Frozinonea, koji je jedan od direktnih konkurenata za mesto iznad crte u Seriji A - 1:0 (0:0).

Vrlo važnu ulogu u ovoj pobedio Sasuola odigrao je i srpski fudbaler Uroš Račić, koji je bio asistent za pobednički gol na ovom duelu.

Igrao se 58. minut kada je Toršvedt uspeo da zatrese mrežu, a pošto ga je Srbin pronašao lepim pasom na osam metara iskosa.

Nije to bio kraj drame, jer je Frozinone mogao da ukrade jako vredan bod i Sasuolo ostane bez tri, jer je u 90. minutu ovaj tim imao penal, ali ga je Kajo Žorhe promašio.

Uz ovaj rezultat, Sasuolo je na samo bod iza leđa Frozinoneu, koji je trenutno prvi tim iznad crte. Današnji gosti imaju 24 boda, dok domaći imaju 23 kao i Verona.