≫

Vreme čitanja: oko 4 min.

Liga šampiona: Barselona u četvrtfinalu, Arsenal eliminisao Grujićev Porto posle penala, Vendel tragičar

S. J.

Uzbudljivo je bilo u Londonu...

• 0
FK Arsenal Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobedili Napoli rezultatom 3:1 (2:1) u revanš meču osmine finala najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Barselona je izborila plasman u narednu fazu takmičenja, pošto je u prvom meču osmine finala LŠ, odigranom 21. februara u Napulju bilo 1:1.

Golove za Barselonu u večerašnjem meču postigli su Fermin Lopez u 15, Žoao Kanselo u 17. i Robert Levandovski u 83. minutu. Jedini strelac za ekipu iz Napulja bio je Amir Rahmani u 30. minutu.

FK Barselona Foto: Tanjug.rs/AP

Znatno zanimljiviji duel igrao se na Emirejtsu, gde je domaći Arsenal izborio prolaz dalje, pošto je eliminisao Porto posle produžetaka rezultatom

Izabranici Mikela Artete su u ovaj meč ušli sa dozom opreza, jer je Porto u prvom duelu slavio rezultatom 1:0.

Posle početne inicijative Arsenal je došao do vođstva u 41. minutu, kada je mrežu portugalskog tima na asistenciju Odegarda pogodio Trosar.

U nastavku duela domaći tim je nastavio sa napadima, nizale su se šanse pred Rajinim golom, ali promene rezultata nije bilo.

Kako ni posle produžetaka nije bilo pobednika, pristupilo se izvođenju penala, a smireniji i precizniji bio je domaći sastav.

Odlučujući trenutak dogodio se u drugoj seriji, kada je udarac Vendela bravuroznom intervencijom zaustavio Raja, da bi u četvrtoj seriji odbranio i šut Galena

Ranije su plasman u četvrtfinale LŠ izborili Mančester siti, Real Madrid, Bajern i Pari Sen Žermen. Žreb četvrtfinala Lige šampiona biće održan 15. marta u Nionu.

1:1 - Pepe je precizan.

1:0 - Edegard postiže gol i donosi prednost svom timu!

Produžeci

II Produžetak

10. minut - Žuti karton zaradio je Haverc. Neoprezan je bio nemački fudbaler na sredini terena, te je zasluženo dobio javnu opomenu.

I Produžetak

15. minut - Kraj prvog produžetka

10. minut - Pokušao je Taremi iskosa sa leve strane, ali njegov udarac odlazi pored gola.

1. minut - Počeo je prvi produžetak.

II poluvreme

90. minut - Arsenal - Porto - Igraće se produžeci u Londonu!

90. minut - Barselona - Napoli - Gotovo je u Španiji! Barselona je u četvrtfinalu Lige šampiona!

83. minut - Barselona - Napoli - GOOOOL! Barselona ima 3:1! Ovo se zove "tika-taka"! Prelepa akcija Barselone, Roberto je asistirao, a Levandovski iz svoje prve prilike daje gol, verovatno vredan četvrtfinala.

69. minut - Barselon - Napoli - Poništen gol i Barseloni! Jamal je zatresao mrežu, ali bio je u ofsajdu.

55. minut - Barselona - Napoli - Velika prilika za domaće! Rafinja je šutirao posle fenomenalne akcije ekipe, ali brani Meret.

50. minut - Barselona - Napoli - Ostao je na travi Viktor Osimen, ali nema govora o penalu, i već se igra dalje.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na oba meča!

I poluvreme

45. minut - Gotovo je prvo poluvreme na oba meča!

41. minut - Arsenal - Porto - GOOOOOOL! Vodi Arsenal! Sjajna lopta Odegarda, i rutinska egzekucija Trosara! Tobdžije su ponovo u igri!

30. minut - Barselona - Napoli - GOOOOOOOOL! Smanjuje Napoli! Sjajna kontra gostiju, Politano je asistirao a Rahmani poslao loptu u mrežu.

22. minut - Arsenal - Porto - Evo prve prilike za goste. Evanilson je bio sam pred Rajom i šutirao, ali brani Raja.

17. minut - Barselona - Napoli - GOOOOOOL! "Tika-taka" Barselone i novi pogodak! Sjajna kontra, Rafinja je imao prostora, šutirao, a lopta se od stative odbila do Kansela, koji je smestio loptu u praznu mrežu.

15. minut - Barselona - Napoli - GOOOOOOOL! Vodi Barselona! Pravovremeni pas Rafinje, i Lopez smešta loptu u mrežu!

4. minut - Barselona - Napoli - Preti i Napoli. Osimen je bio pred golom Barse, brani Ter Štegen, ali signaliziran i ofsajd.

1. minut - Mečevi su počeli!