Pelegrini prelepim golom srušio Račićev Sasuolo: Roma nastavila trku sa Bolonjom, gostima počinje da gori

S. T.

Borba za opstanak biće žestoka

• 0
Lorenco Pelegrini Foto: AP/Tanjug

Rim je danas ponovo slavio trijumf Vučice. Roma je minimalnom pobedom nad Sasuolom u okviru 29. kola Serije A nastavila trku sa Bolonjom za mesto u Ligi šampiona naredne sezone - 1:0 (0:0).

Bila je to jedna krajnje tvrda utakmica koja je rešena jednim, ali zaista lepim pogotkom Lorenca Pelegrinija. On je u 50. minutu uspeo da prođe nekoliko odbrambenih igrača i da šutira sa velike udaljenosti, te da tako matira golmana gostujućeg tima.

Bio je to jedan od lepših golova ovog proleća, posle kojeg se Roma uspešno odbranila do samog kraja.

U timu Sasuola gledali smo našeg Uroša Račića, koji je odigrao 78 minuta pre nego što je zamenjen.

Roma je sa nova tri boda skočila na 51 i sada je na petom mestu sa tri manje od Bolonje, dok je Sasuolo pretposlednji sa 23 boda, dva manje od Empolija koji je prvi iznad crte.