Salernitana sa dva gola šokirala Sasuolo i pogurala ga ka Seriji B

S. G.

Sudar fenjeraša završio se remijem...

• 0
FC Sassuolo - FK Milan Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Salernitane i Sausola odigrali su nerešeno 2:2, u meču 31. kola italijanske Serije A.

Gosti su bolje ušli u meč i poveli sa 2:0 golovima pred kraj prvog poluvremena. Loran je bio strelac u 37. minutu dok je Bajrami bio precizan u 44. Pre toga, u 28. minutu poništen je gol posle VAR-a, zbog ofsajda. Utisak je bio da će Sasuolo upisati sva tri boda, važna u borbi za opstanak, ali su se domaći probudili.

Tako, u nastavku je Kandrev , u 52. minutu bio precizan iz penala i smanjio je na 1:2, a onda je Mađore u 91. minutu šokirao Sasuolo. Tako, poslednjeplasirani tim je ka Seriji B pogurao i svog protivnika.

To znači da Sasuolo na sedam kola pre kraja ostaje u zoni ispadanja sa 25 bodova i 19. je na tabeli, koliko imaju još Empoli i Frozinone, ali uz meč manje.

Salernitana je sa 15 bodova na 20. mestu, dok je Sasuolo na 18. mestu sa 25 bodova.