"Piksimanija" u Premijer ligi: Džejms Vard-Praus postigao gol iz kornera!

Majstorija

• 3
Džejms Vard Praus Printskrin: x / FootColic

Fudbaleri Vest Hema su slavili protiv Vulverhemptona na njihovom terenu sa 2:1 u okviru 32. kola Premijer lige, a pobednički gol je bio pravo umeće Džejmsa Varda Prausa, jer je došao direktno iz kornera!

Vest Hem je imao izuzetno težak meč, gubili su na poluvremenu, ali su uspeli da naprave veliki preokret do samog kraja i to u poslednjih 20 minuta meča.

Vulvsi su na svom terenu postigli gol u 33. minutu preko Pabla Sarabije, koji je savladao Lukaša Fabijanskog.

Tim rezultatom se otišlo na poluvremenu, a Vest Hem je tek onda krenuo izuzetno ofanzivno, što im se isplatilo. Prvo je Emerson postigoa gol u 63. minutu meča, ali je on poništen zbog prethodnog faula, da bi pravi šou tek usledeo.

Prvo je Lukaš Paketa u 73. minutu postigao gol za izjednačenje iz penala, dok je 12 minuta kasnija viđena prava majstorija.

Džejms Vard Praus je namestio loptu na korner, jako je šutirao i pogodio je gol, dok je Hoze Sa ostao kratak i savladan je. Ovaj gol je podsetio i na čuveni pogodak iz kornera Dragana Stojkovića Piksija u večitom derbiju.