Atletiko nadigrao Đironu: Izabranici Dijega Simeonea bolji od najprijatnijeg iznenađenja La Lige

L. I.

Blistao Antoan Grizman

• 0
Antoan Grizman, FK Atletiko Madrid Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Đironu rezultatom 3:1, u okviru 31. kola La Lige.

Izabranici Dijega Simeonea bili su u rezultatskom deficitu već posle četiri minuta, jer je Jana Oblaka savladao ove sezone fantastični Dovbik.

Nakon toga Atletiko je stvorio par šansi, da bi u 34. minutu pogotkom Grizmana sa bele došao do izjednačenja. Ovaj gol ulio je dodatnu snagu "Jorgandžijama", te su u šestom minutu nadoknade prvog dela preko Koreje preokrenuli rezultat.

Već posle pet minuta igre u drugom delu Grizman je svojim drugim pogotkom na meču rešio pitanje pobednika.

Atletiko Madrid posle ovog meča zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa 61 bodom, dok je Širona trećeplasirana sa četiri boda više.