Gest štopera Barse posle crvenog kartona koji će da izazove haos: Evo šta je značenje ovog poteza rukom

Ronald Arauho se nije mirio sa sudbinom i odlukom Ištvana Kovača

• 8
Ronald Arauho Printskrin: Reddit.com

Mnogo polemike biće posle utakmice Barse i PSŽ-a, gde je rumunski sudija Ištvan Kovač doneo odluku koja će izazvati mnogo prašine, a to je da dodeli direktan crveni karton Ronaldu Arauhu u 29. minutu utakmice revanša Lige šampiona.

Barsa ja vodila od 12. minuta golom Rafinje, a pošto je i u prvom meču pobedila sa 3:2 na Parku prinčeva, delovalo je da ima idealnu situaciju za polufinale.

Međutim, u 29. minutu sve se preokrenulo posle crvenog kartona Arauha.

Urugvajac je srušio Bredlija Barkolu u naletu tik ispred kaznenog prostora, a pošto je bio poslednji igrač odbrane, sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

Uzalud je Arauho pokušavao da objasni da je bilo remplovanje i da je imao duel rame o rame sa napadačem PSŽ-a.

Nakon svega čak je optužio i sudiju da je izveo pljačku, možda je indirektno optužio i UEFA za krađu.

Imao je gest koji za južnoameričko podneblje znači krađa, i to je pokazivao rukom dok je napuštao teren.

Nema sumnje da bi disciplinci UEFA verovatno istražiti sve ovo dodatno.

Ronald Araújo (Barcelona) hand gesture after getting a red card against PSG byu/Viriato181 insoccer