
Navijači Novog Pazara razvili zastavu Turske pre početka meča sa Zvezdom
Dugo je čekana utakmica protiv Crvene zvezde u Novom Pazaru pred gostujućim navijačima i konačno, nakon desetak godina, opet je dočekana. Ove subote u derbiju 36. kola Superlige Srbije dve ekipe odmeravaju snage.
Pazarci merkaju plasman u evropske kvalifikacije, crveno-beli igraju meč za prestiž nakon već osvojene titule i mislima čekaju finale Kupa Srbije protiv Vojvodine u sredu u Zaječaru.
Uzavrela je atmosfera na stadionu kraj Jošanice, pristalice i jedne i druge ekipe se dobacuju poprilično uvredljivim rečima, a mi smo na stadionu zabeležili i zanimljiv detalj.
Naime, na delu tribine gde nisu vatreni navijači Pazara, popularna Torcida Sandžak, razvijena je zastava Turske.
Upravo su navijači domaćeg kluba poznati po dobrim odnosima sa navijačima Fenerbhačea.
(Telegraf.rs)
Video: Ajmo svi u glas, ovo je Sandžak, a ne stari Ras: Torcida proziva navijače Zvezde
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
teorija zavere
Ono kad ne znaš dal si Turčin, Bošnjak, Musliman ili Bogumil, al u dubini duše znaš da su ti preci bili Srbi pravoslavci.
Podelite komentar
Gagi
Ništa čudno a ni prvi put! Mislim da bi u Izraelu bili onako komplet deportovani! Preko Brancino tursa!?
Podelite komentar
NekoKo
Veći je problem što mi koji se osećamo i dušom i telom kao građani Srbije ne širimo naše, srpske zastave. Niko nikome ne treba da brani da širi zastave bilo koje regularne države. Sa druge strane obaveza svake države pa i naše je da čuva svoje nacionalne interese, svoje granice. Tamo gde postoje separatističke provokacije mora da se deluje ali civilizovanim merama dok stvar ne izmakne kontroli. Ja sam siguran da u Novom Pazaru ima više srpskih zastava, a ako to nije slučaj, onda država Srbija treba da poradi na tom pitanju i to po više osnova. Treba videti šta je to što se može još učiniti da se još više građana pomenutog kraja oseća kao državljanima Srbije ali treba i doseliti određen broj stanovnika iz drugih delova Srbije u taj kraj. To se može postići ciljanom i smišljenom ekonomskom politikom gde bi se cela oblast Raška više razvijala i gde bi plate i uslovi života po svaku cenu bili na najvišem nivou u zemlji. Stotine hiljada građana lojalnih Srbiji bi iz Beograda otišlo tamo sutra za platu od 3000 eur i stan. To se sada radi dok ne bude kasno. Da Kosovo danas ima cenu u novcu koju treba da platimo a da tamo bude značajno više srpskog stanovništva od albanskog, verujem da se ne bi postavljalo pitanje, makar generacije morale da jedu korenje i da vraćaju dugove, a ovo je daleko manja cena od toga. Tako se izbegavaju i potencijalni ratni sukobi, gubitak teritorije ali i jačanje separatizma. Nas treba da brine to što se ovakve metode čak ni ne uzimaju u razmatranje.?
Podelite komentar