Bilo je govora da bi ovog leta mogao Dušan Kerkez da se vrati u srpski fudbal i potpiše ugovor sa ekipom TSC-a. Pominjali su se i drugi klubovi iz Superlige Srbije, ali je on na kraju odlučio da ostane u Bugarskoj, gde je vodio Botev iz Plovdiva. Sada će sesti na klupu ekipe CSKA iz Sofije.
Kerkez je napravio odlične rezultate sa Botevom, kome je doneo trofej u Kupu prethodne sezone, dok je sada došao i do petog mesta u prvenstvu. Ipak, nije uspeo da se domogne kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto je od njega u tome bio bolji upravo CSKA.
Sada će Kerkez preći na njihovu klupu i pokušaće da dodđe do ligaške faze ovog takmičenja.
Kako se navodi na "TemaSportu", Kerkez će biti predstavljen u Bugarskoj oko 17 časova kao naslednik Aleksandra Tomaša.
Bio je u početku Kerkez jedna od opcija, pored brojnih trenera iz Španije i Portugalije, ali su se oni na krjau odlučili za srpskog trenera.
Osim TSC-a, ponudu je dobio Kerkez i od Krakovije, ali nije bila zadovoljavajuća.
(Telegraf.rs)
Video: Željko Obradović otkrio ko ostaje u Partizanu sledeće sezone: Tri važna igrača su pod znakom pitanja
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.