Argentinski fudbaler viknuo “bomba” pred poletanje aviona i izazvao paniku: Odmah ga uhapsili, let otkazan!
U Argentini se dogodio ozbiljan incident na aerodromu kada je profesionalni fudbaler izbačen sa aviona u lisicama nakon dojave o bombi, prenose lokalni i britanski mediji.
Reč je o 32-godišnjem igraču drugoligaša Himnasija i Esgrima de Huhuj, koji je tokom timskog leta od San Salvador de Huhuj ka Buenos Ajresu navodno izgovorio reči koje su putnici protumačili kao pretnju bombom, nakon čega je posada aktivirala bezbednosne procedure.
Prema svedočenjima, igrač je tokom priprema za poletanje u jednom trenutku glasno pomenuo “bombu” i izjavio da će “svi da eksplodiraju”, što je izazvalo paniku u avionu i hitnu reakciju osoblja.
Let je odmah prekinut, avion je evakuisan, a nakon detaljne provere od strane bezbednosnih službi i eksplozivnih timova, fudbaler je sproveden sa aerodroma u lisicama i priveden.
Incident je izazvao velike poremećaje u saobraćaju, a zbog cele situacije kašnjenja i otkazivanja letova pogodila su više od hiljadu putnika, dok je kompanija najavila mogućnost pravnih mera.
Klub je potvrdio da se slučaj istražuje i da razmatra i raskid ugovora, uz poruku da su ovakve izjave i ponašanje neprihvatljivi u profesionalnom sportu, posebno u kontekstu trenutnih globalnih bezbednosnih protokola.
(Telegraf.rs)
Video: Navijači Radničkog "terali" trenera Badnovića, vođa držao i govor
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.